укр    рос   
Реєстрація
   
   
На главную Бренди Новини Товари Контакти Партнерам
   
 
 
Новини  
 

Бездротові технології від Fiio. Fiio FB1, Fiio mBTR, Fiio RC-B

До недавнього часу наявність 3,5 мм роз'єму в смартфонах сприймалося як само собою зрозуміле, але виробники "розумних" телефонів починають все частіше відмовлятися від таких рішень. І ось на ринку активно стали з'являтися різні рішення даної проблеми - бездротові навушники, бездротові передавачі (адаптери) і окремі бездротові кабелі. Компанія Fiio також не залишилася осторонь, а випустила вже цілий ряд подібних пристроїв в бюджетному сегменті, ціна яких знаходиться в межах 35 - 45 доларів. Про трьох таких пристроях - навушниках Fiio FB1, bluethooth-адаптер Fiio mBTR і кабелі для навушників Fiio RC-BT я розповім в цьому огляді.

Упаковка і комплектація.

З цього пункту все просто - всі пристрої поставляються в простих картонних коробках, але при цьому відрізняються комплектацією. Адаптер Fiio mBTR комплектується тільки USB typeC-шнуром і інструкціями, а навушники Fiio FB1 і кабель Fiio RC-BT - microUSB шнурами, інструкціями і тканинним чохлом на блискавці. У комплекті до навушників також йдуть 3 пари силіконових білих насадок і 3 пари насадок для поліпшення посадки.

Зазначу, що при розпакуванні адаптера Fiio mBTR я знайшов не зовсім зрозуміле рішення - адаптер був не тільки прикріплений до картону гумкою, щоб не тинятися по коробці, але ще і був посаджений на подвійний скотч, який виявилося зняти не так просто, і який залишив сліди на самому адаптері.

Зовнішній вигляд. Ергономіка.

Навушники Fiio FB1 виконані з білого глянсового пластика, виглядають вельми крупно, мають цікавий дизайн і 13 мм динамік.

Посадка - кабелем вниз; навушники добре закріплюються в вусі і не випадають при ходьбі. Також на дроті є маленька клямка, що дозволяє регулювати довжину проводу. По ергономіці мені навушники сподобалися. Судячи з фото на офіційному сайті Fiio, навушники розраховувалися і на людей, що займаються спортом. Заявлена ​​підтримка протоколів aptX, AAC, SBС; час зарядки - менше 2 ч, час роботи - близько 8 год.

Адаптер Fiio mBTR за зовнішнім виглядом нагадує збільшених розмірів флешку (55х19х9 мм), вага 12,5 г Адаптер виконаний з пластмаси хорошої якості і має прищіпку для кріплення. Але кріпити його до товстої одежі потрібно з акуратністю, щоб не зламати. З торців адаптер має 3,5 мм вихід на навушники і роз'єм для зарядки, а з правого боку - кнопки управління: "гойдалка" гучності і харчування. Кнопки багатофункціональні: "гойдалка" - гучність, перемотування, перехід по треках; живлення - включення, режим сполучення, прийом дзвінків і їх відключення, запуск / зупинка треків. Функціональність пристрою повністю підтримувалася як на смартфоні Xiaomi Redmi Note 4X, так і на плеєрі Shanling M2S.

Кабель для навушників Fiio RC-BT має стандартний для подібних пристроїв вид з однією відмінністю - відсутністю самих навушників, для підключення яких передбачені ММСХ-роз'єми. На коробці заявлена ​​сумісність з навушниками Fiio FH1 / F9 / F9Pro, Shure SE 215/315/425/535/846, а також моделями Westone. При перевірці кабель Fiio RC-BT також відмінно підійшов і до Ostry KC09. Кабель має завушини і збалансований по обидва боки акумулятором і пультом управління, тому до його ергономіці у мене питань не виникло. Заявлена ​​автономність роботи становить 8 год, час зарядки - менше 2 г.

Звучання.

Детально аналізувати кожну область звукового діапазону для цих бюджетних пристроїв я не став, тому скажу в цілому і вкажу деякі особливості.

Навушники Fiio FB1. У звуці немає явного переважання баса, що часто трапляється в недорогих моделях і для мене це плюс. Високі нехай і приглушені, але все-таки присутні. Музика різних жанрів слухалася приємно. Звук Fiio FB1 мені сподобався значно більше, ніж звук комплектних навушників ряду смартфонів і mp3-плеєрів. В цілому, звучання повністю прийнятне і підійде більшості людей, які бажають просто слухати музику на ходу і без зайвих проводів.

Адаптер Fiio mBTR . Для оцінки звуку використовувалися наступні комбінації з адаптером: джерело звуку смартфон (Xiaomi Redmi Note 4X) плюс навушники 1More Piston і Ostry KC09; джерело звуку HiRes-плеєр Shanling M2S і ті ж навушники. Різниця між проводовим підключенням 1More Piston до смартфону і через адаптер не відчувалася; різниця не була чутна і при підключенні 1More Piston до плеєра. Тобто, адаптер повністю підходить для недорогих навушників - ніяких змін в гіршу сторону при бездротовому підключенні до пристроїв не відбудеться.

Ситуація змінилася з Ostry KC09. На смартфоні (mp3-файли) різниця при дротовому і бездротовому підключенні вже відчувалася, а на плеєрі стала набагато помітніше. Оскільки Fiio mBTR містить ще й підсилювач TPA6132A2, то адаптер без будь-яких "прикрашань" звуку, додавав динаміку і навіть якусь емоційність. Особливо це добре відчувалося на рок-композиціях і в тяжкому року.

Зазначу, що адаптер має невеликий фоновий шум, який чути в паузах і на тихій музиці, чимось нагадує прослуховування вінілу. Але до такого шуму швидко звикаєш і не звертаєш на нього увагу.

Кабель для навушників FiioRC-BT. Це пристрій залишив у мене самі суперечливі почуття. Сама ідея хороша - підключити улюблені і далеко не найдешевші навушники (оскільки необхідна наявність ММСХ-роз'єму) до блютус-кабелю і позбутися від проводу в дорозі. Але реалізація цієї ідеї, як мені здалося, далека від досконалості. При підключенні Ostry KC09 до смартфону через кабель Fiio RC-BT різниця в звуці вже відчувалася в порівнянні зі звичайним проводом; різниця була помітна і неаудіофілу.

При такому ж порівнянні в разі підключення до плеєра Shanling M2S різниця в звуці тільки збільшилася - навушники Ostry KC09 починали звучати гірше через блютус-кабель: помітно урізалася ширина сцени, а сам звук втрачав не тільки фарби, але і силу, як ніби звук замикали в коробку. До того ж, якість передачі сигналу було не на висоті. Можливо, для інших людей ця різниця в звуці виявиться і не суттєвою.

Якість передачі сигналу. Як тест я проходив близько 150 м по коридорах будівлі по одному і тому ж шляху з усіма трьома пристроями від Fiio. І якщо з приводу стійкості зв'язку до навушників Fiio FB1 і адаптера Fiio mBTR претензій ніяких не було, то з кабелем Fiio RC-BT сигнал повністю пропав 4 рази (але може це якийсь брак конкретного екземпляра).

При порівнянні трьох пристроїв в якості гарнітур суб'єктивно мені більше сподобався адаптер Fiio mBTR - чутність мене і абонента була краще, ніж в інших випадках.

Підсумки

Компанія Fiio запропонувала в бюджетному сегменті ряд цікавих новинок для людей, що віддають перевагу мобільністі і портативністі. Бездротові пристрої: навушники Fiio FB1, bluethooth-адаптер Fiio mBTR і кабель Fiio RC-BT припускають різні сценарії свого використання, в залежності від потреб конкретних людей. Грунтуючись тільки на якості бездротової передачі звуку, в своєму рейтингу я розташував ці пристрої таким чином:

  1. Адаптер Fiio mBTR
  2. Навушники Fiio FB1
  3. Кабель Fiio RC-BT

Але кожен має право скласти свій хіт-парад з цих пристроїв ... 
 
   Бренди | Новини | Контакти | Каталог товарів | Архів товарів | Партнерам